sıkça sorulan sorular

SSS

Kanun siparişi vermek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bize web sitemizin iletişim bölümünden, telefon, e-mail ya da sosyal medya yoluyla ulaşarak kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Kanun fiyatları ne kadardır?

Kanun fiyatları tasarım ve işçiliğe bağlı olarak değişiklik  göstermektedir. Foto galeri aracılığıiyla beğenmiş olduğunuz modelin fiyatını iletişim kanallarımızdan bize sorabilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra teslimat için ne kadar beklerim?

Sipariş listesindeki sıranın yoğunluguna göre 4 ile 10 ay arasında değişir.

Ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ücretin yarısını sipariş esnasında, kalan yarısını da teslimattan hemen önce, yurt içindeyseniz elden ya da havale yoluyla, yurt dışındaysanız MoneyGram, Western Union ya da Swift yöntemlerinden birini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kanunumu nasıl teslim alabilirim?

Türkiye'de yaşıyorsanız sazınızı atölyemize gelerek elden ya da kargo ile guvenli biçimde alabilirsiniz. Yurt dışında ikamet ediyor iseniz ülkemize gelerek ya da PTT, Fedex, UPS, DHL gibi uluslararası taşımacılık şirketleri aracılığıyla, kargo ve gümrük bedellerini karşılamak suretiyle teslim alabilirsiniz.

Bir kanunun üretimi ne kadar zaman alır?

Yıllar boyunca doğal yöntemlerle kurutulmuş ağaçlar temin edildikten sonra, tasarıma bağlı olarak 20-40 gün arası değişir.

Tellerim çabuk kopuyor. Ne yapmalıyım?

Bunun nedeni takilan tellerin kalitesizligi ya da mandallarin oksitlenme/deformasyon sonucu tel kesmesi olabilir. Kaliteli teller cozum olmuyorsa mandallarinizin bakim zamaninin gelmis oldugunu gosterir. Ayrintili bilgiyi AKS Kanun Teli ve Bakım & Onarım bolumunde bulabilirsiniz.

Tellerimi ne sıklıkta değiştirmeliyim?

Sazınızın kullanım sıklığına baglı olarak değişir. Sazınızı hergün çalan bir icracıysanız nevadan yukarıyı 2-3 ayda bir, tamamını 4-6 ayda bir degiştirmeniz uygundur. Birkaç gunde bir çalıyorsanız nevadan yukarıyı 4-5 ayda bir, tamamını 6-8 ayda bir degiştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi AKS Kanun Teli ve Bakım & Onarım bölümünde bulabilirsiniz.

Akort yaparken burgularda boşluklar oluşuyor / boşa dönüyor. Ne yapmalıyım?

Bunun iki nedeni olabilir. Tel, burgunun dibine doğru sarmışsa düzeltilip üst tarafa doğru tekrar sarılmalıdır. Burgunun sert dönmesinden dolayı boşluklar oluşuyorsa, burgunun deliğe giren alt kısmına hafifçe pudra takviyesi yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgiyi Bakım & Onarım bölümünde bulabilirsiniz.

Burgular zor dönüyor. Ne yapmalıyım?

 Burguları çıkarıp kanuna giren kısımlarını bebek pudrasıyla biraz pudralayın. Ayrıntılı bilgiyi Bakım & Onarım bölümündende bulabilirsiniz.