Emre Arslan

Emre Arslan 1978 yılında Amasya'da doğdu. Musiki ve kanun ile ilk buluşması ilkokul çağlarında Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı'nın açtığı sınavları kazanması ile gerçekleşti. Erdinç Çelikkol başta olmak üzere birçok hocadan Türk müziğinin inceliklerini öğrenebilmek amacıyla nazariyat ve repertuvar eğitimi almaya başladı.Henüz lise öğrencisi iken nazariyat ve repertuvar konusunda deneyimli ve donanımlı bir kanun sanatçısı olarak konserlerde ve değişik platformlarda sanatını profesyonelce icra etmeye başladı.

 

1996 yılında Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'nü derece ile kazanarak yüksek tahsiline başladı. 1999 yılında TRT İzmir Radyosu'nun açmış olduğu akitli sanatçı sınavını kazanarak TRT'de 1999-2006 yılları arasında görev yaptı. 2008-2010 sezonlarında Kültür Bakanlığı Bursa Devlet Korosu’nda çalıştı.

 

Emre Arslan halen amatör, profesyonel korolar, halk oyunları toplulukları, senfoni orkestraları, Kültür Bakanlığı ve TRT gibi birçok farklı platformda ihtiyaç dahilinde görev almakta ve kendi özel çalışmalarına yoğun bir biçimde devam etmektedir.