Hakan Kılınçarslan

1978 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Müziğe ortaokul yıllarında piyano dersleri alarak başladı.1995 yılında devlet konservatuvarı yetenek sınavını kazandı.

 

2000 yılında Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Müziği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu ve aynı yıl okulunda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Görevi süresince birçok topluluk ve koro çalıştırdı. Uzun yıllar repertuvar kurulunda başkanlık yaptı. Yine görevde bulunduğu üniversitede bölüm başkanlıgı ve anasanat dalı başkanlığı gibi birçok idari görevde bulundu.

 

2006 yılında Kültür Bakanlığı Türk Müziği Korosu'nun açmış olduğu sınavı kazandı ve kanun sanatçısı olarak göreve atandı. Topluluk ile ABD, Almanya, Fransa, İspanya, İngiltere, Tunus, İsveç, Danimarka, Bosna Hersek ve Yunanistan gibi ülkelerde yapılan konserlere sazıyla katıldı. Birçok ülkede at katıldı be teşekkür belgeleri topladı.

 

Kılınçarslan solist saz olarak çeşitli üniversitelerde resitaller vermiştir. Konservatuvar korosu da dahil olmak üzere birçok topluluk çalıştırmakta ve bu topluluklarla konserler düzenlemektedir.

 

Musiki yolundaki bu yoğun çalışmalarına rağmen akademik çalışmalara da yer vermekte, Selçuk Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü'nde yüksek lisans ve doktora programına devam etmektedir.